+48 785 698 545
biuro@solpax.eu
Baranowicka 144/1
15-517 Białystok

Zasilanie latarni autonomicznych z fotowoltaiki oraz awaryjnie z sieci elektrycznej 

Na fotografiach widoczne układy automatyki odpowiadające za zapewnienie ciągłości zasilania latarni LED o mocy 90W zasilanych głównie z baterii słonecznych. Awaryjne zasilanie ma zapewnić sieć elektryczna. Układy zapewniają pracę od zmierzchu do świtu z programowalnym priorytetem zasilania z danego źródła oraz nastawnymi czasami zasilania po zmierzchu oraz od świtu. Układy posiadają akwizycję danych i bezprzewodowy odczyt parametrów oraz możliwość programowania trybów pracy. Urządzenia przygotowane do pracy na zewnątrz, pod wpływem czynników atmosferycznych. Słupy wykonane z kompozytu oraz oprawy zapewniła firma Alumast S.A.
Miejsce: Katowice – Oczyszczalnia ścieków

 

System monitorowania temperatury przez internet

Jeden układ może obsłużyć 6 czujników. Czujniki temperatury oddalone od centralki pomiarowej do 10m. Zakres temperatur pojedynczego czujnika -55°C do +125°C (precyzyjnie od -10°C do 85°C). Dokładność pomiaru 0,1 stopnia Celsjusza. Obsługa układu przez sieć, zasilanie urządzenia 12VDC / możliwość zasilania POE. Programowanie procedur powiadamiania SMS, włączania grzałek, alarmu, programowanie czasu zwłoki reakcji na zmianę temperatury. Reprezentacja i zbieranie danych  przez Internet. Interfejs dostępny na telefon, przeglądarkę.
Miejsce: Poznań – Laboratorium Badawcze Salubris

Sterownik do masztów

Programowalny sterownik zwijania masztów flagowych wraz z wiatromierzem i zasilaczem obsługującym trzy silniki służące do zwijania masztów. Przy wietrze zagrażającym zniszczeniu konstrukcji następuje zwinięcie masztu. Parametry ustawiane przez użytkownika to:
Prędkość wiatru przy której następuje zwinięcie i ponowne rozwinięcie masztów.
Czas zwijania/rozwijania jako dodatkowe zabezpieczenie w razie nie zadziałania wyłącznika krańcowego.
Miejsce: Opole

Wyświetlacz do systemów kolejkowania

Wyświetlacz LED dedykowany do systemów kolejkowania pacjentów w przychodniach lub innych miejscach gdzie trzeba czekać w kolejkach, doskonale sprawdzające się jako małe tablice reklamowe lub informacyjne.Urządzenie zasilane sieciowo, posiada 512 diod o średnicy 5mm każda co zapewnia doskonałą widoczność z nawet bardzo dużych odległości (do 200m). Urządzenie sterujące pracą (poprzez port USB komputera) może być oddalone nawet o 1,5km, dzięki zapewnieniu specjalnego interfejsu przewodowego. Wyświetlacze widoczne na zdjęciach pracują w przychodni lekarskiej na ulicy Jaćwieskiej w Augustowie.