/*
*

Brak kompetencji – narastający problem czyli lakiernik, handlowiec, budowlaniec, sutener – współczesna przeciętna firma „Fotowoltaiczna”

*
*/

Zamilkłem ostatnimi czasy przez wzgląd na natłok pracy. Pracy spowodowanej między innymi tytułem owego wpisu, Wzmożona aktywność w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii a właściwie stricte fotowoltaiki, powodowana między innymi coraz większą świadomością inwestorów przysparza w naszym systemie wprost proporcjonalnie nierzetelnych wykonawców mieniących się rzetelnymi.
Liczne kontakty z Państwa strony skłoniły mnie do tego wpisu.
Absolutnie pozbawione wad firmy z rocznym bądź deklarowanym jedynie przy pomocy biuletynów „wieloletnim” doświadczeniem, to obecnie plaga rynku fotowoltaiki.
Celem tego wpisu jest apel o weryfikację chociażby podstawową o zakres kompetencji człowieka z którym rozmawiamy i któremu płacimy za realizację potencjalnej inwestycji, bądź co bądź znaczących pieniędzy oraz rzutowania na bezpieczeństwo oraz trwałość powierzonego mienia.
Podstawy jakie powinniśmy wykonać to sprawdzić potencjalnego wykonawcę w bazach firm:
https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg/ceidg.public.ui/Search.aspx

Bądź jeśli to inna forma niż Działalność Gospodarcza, np. spółka z o.o.:
https://www.imsig.pl/szukaj

W świetle tych danych będziecie mieli państwo podstawowe dane na temat dotychczasowej działalności, jak długo firma figuruje na rynku i jaką ma formę.

Spółka z o.o. – spółka z ograniczona odpowiedzialnością – forma działalności jak sama nazwa wskazuje służąca ograniczeniu odpowiedzialności – głównie wspólników – czyli założycieli. Odpowiedzialność ponoszą głównie członkowie zarządu czyli najczęściej ludzie mianowani na tego typu stanowiska. Najczęściej odpowiedzialność założycieli kończy się na kapitale zakładowym.
Minimalny kapitał zakładowy aby móc założyć spółkę to 5000zł – na dzień 23/06/2020 wynosi to nie więcej niż ekwiwalent około 9 modułów fotowoltaicznych, jeśli spółka reklamuje się jako doświadczony, rzetelny i duży wykonawca, to już powinno budzić nasze poważne podejrzenie.

Spółki to twory które również można odkupić już z historią więc data założenia również może być mylna. Sugeruję pytać o zakres kompetencji, wykształcenia, doświadczenia popartego realnymi realizacjami na które można się udać.
Powodzenia!

Adam Rółkowski
23.06.2020